Duben 2012

Nico Nico Douga

3. dubna 2012 v 20:13 | Naoko Suzu the Akemi
Nico Nico Douga je stránka pro sdílení videi(jako npř.Youtube) v Japonsku. Přezdívky pr otuhle tu stránku jsou například NicoNico nebo Nico-do, kde Nikoniko je japonský výraz pro úsměv. Nico Nico Douga je 13. nejnavštěvovanější stránkou v Japonsku. Získal japonský Good Design Award v roce 2007, a jako čestné uznání v kategorii Digitální společenství na Prix Ars Electronica 2008.

Funkce
Uživatelé mohou nahrávat, prohlížet a sdílet videoklipy. Na rozdíl od jiných webů pro sdílení videi, jsou však komentáře vložené přímo na video, synchronizované na určitou dobu přehrávání. To umožňuje přímo reagovat na události, které nastaly ve videu, v synchronizaci s divákem, vytváří pocit sdílené zážitek ze sledování. Spolu s Hiroyuki Nishimura slouží jako režisér Niwango, Nico Nico Douga má atmosféru jako 2channel je nebo Futaba Channel, a mnoho populárních video má pro otaku, jako anime, počítačové hry a pop music. Nico Nico Douga nabízí označování videí. Tagy může editovat každý uživatel, nejen uploader. Místo je tu také pro známé MAD Filmy a jeho směsi z populárních písní na internetových stránkách, především Kumikyoku Nico Nico Douga . Určité anime jsou distribuovány na webových stránkách, jako Candy Boy, Tentai Senshi Sunred a Penguin Musume heart.

Niconico.com
V roce 2010, byla vydávna verze v angličtině, v dubnu 2011, byl zahájen anglický jazyk beta web, Niconico. Tato stránka umožňuje uživatelům sdílet videa z YouTube , Dailymotion a Nico Nico Douga a zobrazit je v přehrávači Nico Nico Douga, který zahrnuje jeho podobný systém. Zlepšení později provedené na stránkách umožňuje uživatelům nahrávat vlastní vide. O místo se také začalo dělit anime vybrané tituly v období od června 2011. Dne 14. října 2011, Niconico oznámila partnerství s Funimation Entertainment zakládatelem Funico, spravovat licencí anime pro vlastní streaming a domácí video.

Utaite

3. dubna 2012 v 17:27 | Naoko Suzu the Akemi |  Utaite
Dlouho tu nic nebylo.. Teď tu se budu snažit přidávat pořád něco.. Vocaloid seriál bude do konce tohohle týdne ale teď se budu hlavně věnovat tady tomuhle.. líbí se mi jejich písničky čím dál více.. takže tohle bude taky jakoby seriál! :D
_________________________________________
Utaite je Japonský výraz pro lidi, kteřé napodobují dřívěji vydané písně a a po nich je dávají na Nico Nico Douga a Youtube, do kategorie uttatemita. Výraz "utaite" je pro Nico Nico Douga zpěváky, kteří se liší od "kashu"; což znamená obyčejný zpěvák.
Obecně platí, že napodobují písničky od Vocaloidu, anime a herních písní, ale taky J-Pop. Také si různě písničky upravují aby to bylo více zábavné.
Většina utaite písniček najdete v sekci utta, ale některé mohou mít i své vlastní originální písničky a nebo se objevit třeba se objevit i u Vocaloidů. Několik utaite (jejich zpěváci) uvolňují své skladby pod oficiálním označení. Npř. Valshe, Piko a Clear.

Živé vystoupení
V poslední době se utaite zpěváci objevují i na koncertech a živýc hakcích a staly se populárními. Většina z těchto zpěváků vystoupí na koncertech Nico Nico Douga nebo Nico Farre.