Říjen 2010

Samhain

31. října 2010 v 16:51 | Admin

Pohanský svátek

Známý také jako All hallow's eve (Předvečer všech svatých) - Halloween

Datum: noc z 31. 10. na 1. 11.

Přechod mezi létem a zimou. Konec hojnosti, začátek zimy a hladu. Začátek keltského nového roku. Stírá se hranice mezi světem živých a světem mrtvých. Duše se vracejí na tento svět, obcházejí lidská obydlí. Živí mohou navštívit podsvětí.
Keltové pojímali Halloween zvesela, netruchlili. Věřili, že smrt je běžnou přirozenou součástí života. Tento svátek je považován (a v současnosti např. díky HP je to ještě posíleno) za nejmagičtější den v roce.
Samhain je podle keltského boha Samhaina (Sow- en, Anwinn). Slovo Samhain je kombinací samh (léto) a fuin (závěr, konec), znamená tedy "konec léta". Jeho protikladem je Beltain.
Díky vlivu římanů se v 1. st. n. l. k tomuto přidala i oslava once úrody. Katolická církev chtěla tento svátek zrušit a udělala si svůj vlastní - Svátek všešch svatých. Později se však tyto dva svátky prolnuly a prakticky se slaví jako jeden.

Samhain podle Wiccy: Z Boha se o Samhainu stává Pán smrti. Usedá na trůn v podsvětí jako vládce mrtvých. Po jeho boku sedí Bohyně, se kterou se podle některých tradic spojí a počne syna (nového Boha). Zatímco Bohyně a mladý Bůh se o Imbolci vracejí na tento svět, starý Bůh zůstává v podsvětní říši, pomalu ztrácí svou sílu a postupně ho pohlcuje jeho vlastní tma a nevědomí.

Zvyky a tradice: Bylo zvykem prostírat pro zemřelé příbuzné, zapalovat svíčky, aby mrtví našli cestu. Lidé se převlékali do hadrů a pomalovali si obličeje, aby se chránili před mrtvými (z toho vychází převleky na Halloween). Zapalovaly se hranice a dělaly všemožné rituály.
S Halloweenem je také spojeno několik tradičních her, jako například ta, kdy jablka plavou v nádobě s vodou, a bez pomoci rukou je lovíte zuby. Jablka jsou označená a můžete se údajně dozvědět, s kým spojíte svůj život. Druhá varianta je vkleče na židli a s vidličkou v zubech, kdy se vidličku pokoušíte zapíchnout do jablka. Další tradiční hrou je pojídání koláčků navlečených na provázku, potřených melasou nebo sirupem. Samozřejmě opět bez pomoci rukou, což nevyhnutelně vede k velmi olepenému obličeji.

Jídla: Protože svátek každoročně spadá do období sklízení jablek, je samozřejmostí, že i tradiční sváteční pokrmy jsou převážně jablečné. Například jablka Candy, známá také jako Taffy nebo Karamelová jablka. Jsou napíchnutá na "klacku" (špejle), celá namočená v lepkavém cukrovém sirupu a obalená nasekanými ořechy. Halloweenský tradiční zvyk, který v nezměněné podobě v Irsku přežil až dodnes, je pečení lehkého ovocného dortu Barmbrack (irský "báirín breac"). Do tohoto dortu je před pečením umístěn tradiční prsten. Vyvolený, který tento prsten objeví, najde během příštího svou věrnou lásku. Další jídla, spojená s tímto svátkem jsou pražená dýňová semínka, horké jablečné pivo nebo "Sweet corn"(cukrová kukuřice)

Samozřejmě snad nejznámější tradicí, co ani nezmiňuju, je zapalování svíček ve vydlabaných dýních.

Vocaloid Halloween

31. října 2010 v 11:02 | Admin |  Galerie
Počet fotek: 16
Zdroj: deviantart
h

Final fantasy Halloween

31. října 2010 v 10:50 | Admin
Počet fotek: 8
Zdroj: deviantart
f

Anime Halloween

31. října 2010 v 10:29 | Admin |  Galerie
Počet fotek:14
Autor: z netu
h

Happy Halloween

31. října 2010 v 10:17 | Admin |  Moje kecy
Halloween
Bububu!Dneska večer je Halloween že?
No přeju vám ať si HAlloween užijete.Já se budu muset šrotit ale to je jedno..
TeĎ jsem na PC a jdu sem vložit Halloweenské obrázky..Tak se těšte!
A skusím sem dát nějaký strašidelný příběh ale nevím jestli mě něco napadne..

Cože?Teprve sobota?!

30. října 2010 v 8:22 | Admin |  Moje kecy
Avatar Dark-san
Omlouvám se za nesmyslný nadpis ale já vážně nevěděla že dnes sobota.Já myslela že je už neděle..nj..
Jinak přemýšlím co na blog dávát..
Asi začnu psát nějaký zase příběh ale uvidíme..
No j ávím..moc často tu nebívám tak sorry

Nové Sbé

27. října 2010 v 18:35 | Admin |  Moje kecy
Avatar Dark-san
Ahojyk lidičky!
Znovu se ozývám a hlásím že mám dvě nové SB které hned po tomhle článku přidám do boku menu..Jsem moc ráda že je má male diplomy asi dělat nebudu..sorry..
A jinak..Dnes bude u mně spát White Tiger takže že zde možná napíšeme obě dvě v což doufám ale uvidíme..

Musím se vám s něčím svěřit

26. října 2010 v 13:32 | Admin |  Moje kecy
Avatar Dark-san
Dneska ve škole se stalo něco čemu doteď neveřím ale stejně v srdci vím že je to pravda..
Stalo se to v poslední přestávce..
Najednou jedna z nových holek mi přišla říct že má sedět místo mé kamošky Lucky která sedí vedle mě..Já tomu moc nevěnovala pozornost ale potom v poslední hodině kdy jsme měly Zdravého občana to řekla znovu a že se mi moc omnlouvá a že nechce vedle mě sedět.Totiž Timea řekla učitelce že má v předu mco nízkou lavici a že ji z toho bolí nohy a tak ji učitelka třídní Havlíčková řekla ať si sedne vedle mě.Potom jsem se ařž dokonce hodiny tím trápila a nepracovala se zbytkem na projektu.Lucka psala test a tak o tom nevěděla a já i brečela ale zbytek to neviděl. Lucka by si musela sednout vedle Dana.ALE PROČ?!My nekecáme v hodině moc a máme být za to rozdělené?!To není fér!!:"(

Jeden článek co vám chci říct

25. října 2010 v 20:35 | Admin |  Moje kecy
Avatar Dark-san
Ahojky ldičky a mé SBéčka.
Na blog jsem ještě nezanevřela ale vážně ho nejspíš smažu.
Nevím jak vám to vysvětlit..nevím co říct...
Mám toho tady na blog možná hodně..já neví mdke mám co hledat.Ale určitě vá msem chci dát fotky cmho pokojíčku který mi taťka udělal v sobotu.
A teď k nadpisu...

Vocaloid Anime - Synchonicity online

22. října 2010 v 9:37 | Admin
Takže jsem hledala na youtube a něco jsem našla..třetí část bohůžel chybí..asi neexistuje..:-(
úvod